__________

__________

__________

__________

__________

__________

__________

Българска асоциация на застраховани и пострадали при катастрофи

__________

ПрограмаЗА ХІІI-ти Национален фолклорен събор „Де е Българското” – 13 май 2018 Г. – ТК „Дядо Йоцо гледа…” – с. Очин дол, Община Мездра

 
 
10.00 ч. – О Т К Р И В А Н Е
 
10.05 ч. – ХІІI -ия Фолклорен събор „Де е българското 2018” ще открие най-малката участничка– 4-годишната Сиана Тодорова, обучавана от художествения ръководител Ваня Кръстева към НЧ „Искър – 2004“ – с. Зли дол. Тя  ще изпее песента:
Ходила баба на пазар“
 
Продължаваме с възпитаници от детските градини в Община Мездра.
 
 10.10 ч. – Децата от ДГ „Звездичка” – с. Зверино, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Галина Николова ще ни представят:
„Народен танц”
 
10.15 ч. – Каня на сцената децата от ДГ „Роза” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Наташа Неновска, които ще изпълнят:
„Мома радомирка”песен в изпълнение на Ивайла Иванова и група за народни танци
 
10.20 ч. – Децата от ДГ „Детелина” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Стефанка Илиева ще танцуват за вас.
 
10.25 ч. –Още един танц ще видите в изпълнение на Децата от ДГ „Слънчице” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Мариела Тончева.
 
10.30 ч. – Децата от ДГ „Мир” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Петя Дамянова ще ви демонстрират танцовите си умения.
 
10.35 ч. –Елизабет Виталиева от Център за подкрепа за личностно развитие – гр. Мездра, с художествен ръководител Анета Петкова ще изпълни песните:
„Чие е това момиче“
„Дядо на баба думаше“
 
10.40 ч. –Детска група за народни хора „Звънче“ към НЧ „Просвета – 1935“ – гр. Вършец, с художествен ръководител Антоанета Петкова ще изпълни танците:
„Селско шопско хоро“
„Щеркольовата“
„Чичовохоро“
 
10.50 ч. – Детска певческа група към НЧ „Просвета – 1929 – Оселна“, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпълни песните:
„Китчице“ – Поля Росенова и Яна Кръстева
„Дена мома“ – Камелия Димитрова
„Стани Тодоре“ – Славея и Даниел Димитрови
 
11.00 ч. – Детски танцов състав „Български ритми“ към НЧ “19-ти февруари 1906“ – с. Скравена, с художествен ръководител Цветанка Гърбиджанова ще изпълни танците:
„Закачка-задявка“
„Северняшка идилия“
 
11.10 ч. –Смесена фолклорна група към НЧ „Наука – 1919“ – с. Лик, с художествен ръководител маестро Кръстьо Стефанов ще покаже нагледно приемствеността между поколенията, с изпълненията на песните:
„Девойче бело, цървено“
„Ходила баба на пазар“
„Гласътна Пирин“
 
11.20 ч. –Танцова формация към НЧ „Наука – 1919“ – с. Лик, с художествен ръководител Мариана Димитрова ще изпълни за вас няколко автентични танца от нашия край, в съпровод на окарина от Георги Димитров:
„Ръченица“
„Ситно циганско“
„Карамфилчето“
„Чичово“
„Пайдушко“
„Шумадия“
 
11.40 ч. – Вивиан Павлова, изпълнителка от НЧ „Съзнание – 1895“ – гр. Луковит, с художествен ръководител Надка Томова ще изпее:
“Ожени се Коца“
„Що имала късмет Стамена“
 
11.45 ч. – А сега за вас ще танцува обичания от всички Детски танцов състав „Мездренче“ към НЧ ”Просвета-1925-Мездра”, с художествен ръководител Йоанна Аспарухова. За тържествен финал на сутрешния блок от детски изпълнения ще видите:
„Джиновски смесен танц”
„Ръченица”
„Северняшки микс”
 
12.00 ч. –  На сцената излиза кметът на Община Мездра – инж. Генади Събков за да поздрави всички участници и гости.
 
(С Л О В О на кмета на Община Мездра)
 
         Огнян Петров – съорганизатор на събора връчва тазгодишната Награда за родолюбие.
 
(Огнян Петров връчва Наградата за родолюбие)
 
Концерт на народната певица Йорданка Варджийска
(изпълнения на Йорданка Варджийска)
 
13.00 ч. – Нашият събор продължава. Женска вокална група към НЧ “19-ти февруари 1906“ – с. Скравена, с художествен ръководител Даниела Нитова ще изпълни:
„Вито се оро извило“
„Пиринско халище“
 
13.05 ч. – Женска вокална група към НЧ ”Просвета – 1897” – с. Долна Кремена, с художествен ръководител маестро Кръстю Стефанов ще изпълни:
„Сирма”
„Мар, Гергано”
„Снощи на порти“
„Мари, моме” – изпълнява Маргарита Александрова
 
13.15 ч. – Смесена вокална група към НЧ „Просвета 1927“ – с. Вировско, с художествен ръководител Павлина Атанасова ще изпее:
„Тръгнала е Рума мома“
„България“
 
13.25 ч. – Вокална група „Щастие” към НЧ ”Просвета -1897” – с. Горна Кремена, с художествен ръководител Милчо Гергов ще изпее песните:
„Малка мома двори мете“
„Роден край“
„Бре, босилек“
 
13.35 ч. –Група за народни хора „Здравец“ към НЧ „Просвета 1935“ – с. Спанчевци, с художествен ръководител Антоанета Петкова ще изиграе:
„Грънчарско хоро“
„Бучимиш“
„Дунавско хоро“
 
13.45 ч. – Битова група „Росна китка” към НЧ ”Подем – Руска Бела – 1928” – с. Руска Бела, с художествен ръководител Милчо Гергов ще изпълни песните:
„Стара ле мале“
„Малка мома ран босилек брала“
„Що е радост“
 
13.55 ч. –„ОЗЕРОВСКА“ мъжка вокална група към НЧ „Светлина – 1999“ – гр. Червен бряг, с художествен ръководител Христо Христов ще изпълни:
„Гена ми пойде“
„Тоте, де кака ти“
„Еленко, маленко“
 
14.05 ч. – Битова женска група към ПК „Здравец“ – с. Руска Бела, с художествен ръководител Севдалина Кръстарска ще изпее:
„Дона на порти сидеше“
„Слезох долу воизбето“
„Дафино моме“
 
14.15 ч. – Група за народни песни „Китка“ НЧ „Просвета 1935“ – с. Спанчевци, с художествен ръководител Любомир Гешковски ще изпее:
„Заспала е баба Дора“
„Сос ма карай майчинко“
„Месечинка грееше“
 
14.25 ч. –Фолклорна група към НЧ „Колката” – с. Люти брод, с художествен ръководител маестро Кръстю Стефанов ще изпълни:
„Песен за Люти брод”
„Недицеле, бяла Недо“
„Песен за Никола“
 
14.35 ч. – Вокална група „Детелини” към Пенсионерски клуб „Куна Кралица” – с. Кунино, с художествен ръководител Анелия Нейкова ще изпее песните:
 „Засвирили са Дойне”
„Вечеряй Радо”
„През гора вървяха”
 
14.50 ч. – Женска певческа група „Детелина” към НЧ „Светлина – 1931” – с. Брусен, с художествен ръководител маестро Цветанка Костова ще изпее:
„Снощи си мамо отидох“
„Де има вода студена“
 
15.00 ч. – Танцов състав „Развитие“ и Любителска група „Български ритми“ към НЧ „Развитие -1892“ – гр Бяла Слатина, с художествен ръководител Детелина Крачуновскаще изпълнят:
„Северняшки танц“
„Плевенско хоро“
„Сборенка“
„Шопски танц“
„Селско шопско“
 
15.20 ч. –Танцов клуб за народни хора „Мераклии“ към НЧ „Светлина – 1931” – с. Брусен, с художествен ръководител Ненчо Мариус ще изпълни:
„Айдоравъф“
„Фурла“
„Мома оди за вода“
 
15.30 ч. – Танцов състав „Елтимирка“ към НЧ „Просвета 1926“ – с. Алтимир, с художествен ръководител Детелина Крачуновска ще изпълни:
Македонско хоро „Чачак“
Северняшко хоро „Батута“
 
15.40 ч. – Женски народен хор към НЧ ”Н.Йо.Вапцаров 1919” – с. Игнатица, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпълни:
„Седнала мома Дафинка“
„Мър знаете ли комшийки“
„Ранила мома“
 
15.50 ч. – Фолклорна група „Настроение“ към Пенсионерски клуб „Бяла Злата“ – гр. Бяла Слатина, с художествен ръководител Валентина Алексиева ще изпее:
„Мама Георги дума“
„Залюбила малка мома“
„Пролет да биде“ – дует Нефисе Капинова и Теменужка Данова
 
16.00 ч. – Женска певческа група „Белокаменица” към НЧ „Просвета – 1928” – с. Царевец, с художествен ръководител маестро Цветанка Костова ще изпълни песните:
„Отишла е Рада“
„Мома Деница“
„Цвятко чушка пиперлива“
 
16.10 ч. – Женска певческа група към НЧ „Христо Ботев 1907“ – гр. Роман, с художествен ръководител Валентин Иванов ще изпее:
„Шарен гердан“
„Тръгнало ми лудо младо“
 
16.20 ч. – Женска певческа група към НЧ ”Просвета – 1929 – Оселна”, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпълни песните:
„Нали ти рекох Тодоро“
„Рума мома“
 
16.30 ч – Женска певческа група „Росна китка“ към НЧ „Отец Паисий – 1926“ – с. Косталево, с художествен ръководител Милчо Гергов ще изпълни песните:
„Тръгнала ми Донка“
„Легнала мома, заспала“
 
16.40 ч. – Женска фолклорна група „Плетеница” към НЧ „Факел – 1926” – с. Зверино, с художествен ръководител Милчо Романски ще изпълни:
„Мама на Кольо думаше“
„Малка мома ран босилек брала“
„Елено моме“
 
16.50 ч. – Венко Медени от Продуцентска компания „F Studio“ – гр. Враца ще изпълни:
„Кацнал бръмбар на трънка
„Гиго, мамин Гиго“
 
16.55 ч. – Мъжка фолклорна група „Змей Горянин” към НЧ „Факел – 1926” – с. Зверино, с художествен ръководител Милчо Романски ще изпълни:
„Наздравица“
Китка: „Митро ле, Митро“
              „Катерино моме“
2 инструментални изпълнения
 
17.05 ч. –Певческа група „Маргаритките” към Пенсионерски клуб „Съединение“ и Военен клуб – гр. Враца, с художествен ръководител Митка Янчева ще изпее:
„Заспало моме“
„Мъка голяма“
„Дайте мивино да пия“
„Засвирете мури от планината“ – Маргарита Асенова и Добрина Иванова
 
17.20 ч. – Женски народен хор към НЧ ”Просвета-1925-Мездра”, с художествен ръководител маестро Юлияна Антимова ще изпълни:
„Българка“
„Засвирили са Дойне“
„Зън, зън, Ганкеле“
 
17.30 ч. – Певческа група „Шарено герданче” към Пенсионерски клуб „Детелина” – гр. Враца, с художествен ръководител Динка Николова ще изпълни песните:
„Стано, Стано, бяла Стано“
„Яница пътя сбъркала“
„Малка мома вода налива“
 
17.40 ч. – Мъжка вокална група „Калето” към Социален комплекс – гр. Мездра, с художествен ръководител Милчо Романски ще изпее:
„За кого си чуваш Дано очите“
„Стано, Стано“ – изпълнява Венци Иванов
„Къде се е чуло, видело“
 
17.50 ч. –Дамска вокална група към НЧ „Просвета – 1915“ – гр. Мизия, с художествен ръководител Борислав Борисов ще изпее:
„Ерген деда“
„Снощи си мамо отидох“
„Прехвръкна птичка“
 
18.00 ч. – Фолклорна група „Искрица” към Клуб на пенсионера – гр. Мездра, с художествен ръководител Милчо Романски ще изпълни песните:
„Песента на мама“
„В китна градина”
 „Пойдедедо”
 
18.10 ч. – Вокална група „Северно сияние“ при НЧ“Просвета – 1915“ – гр. Мизия, с художествен ръководител Йордан Борисов ще изпее:
„Лудо младо“
„Дунаве, бели Дунаве“
„Радо, Радоле“
 
18.20 ч. – Самодейна група за народни песни при НЧ „Просвета 1899“– с. Крушовица с художествен ръководител Борислав Борисов ще изпее:
„Петър Румяна думаше“
„Замръкнала е хубава Яна“
 
18.30 ч. –Клуб „Еделвайс“ - с. Чомаковци с художествен ръководител Петранка Стоянова ще изпълни песните:
„Гергьовска песен“
„Излезох дасе разшетам“
„Кукувица пролет“
 
18.40 ч. –Група за народни песни „Здравец“ към НЧ „Пробуда – Добролево“, с художествен ръководител Емил Костовскище изпее:
„Ойдедедово градина“
„Калино моме хубава“
„Румемоме“
 
18.55 ч. –Фолклорна група „Изворче“ към НЧ „Митко Лосков 1903“ – с Чомаковци, с художествен ръководител Цветомира Иванчева ще изпее:
„Дена мома“
„Залюбих мамо три моми“
„Китчице буйна лобода“
 
„Чие е това момиче“ – изпълнява Румяна Иванова
„Теменуго Теменужке“ – Румяна Иванова
 
 
К Р А Й

Свали Програма за ХІІI-ти Национален фолклорен събор „Де е Българското” в pdf формат