__________

__________

__________

__________

__________

__________

Българска асоциация на застраховани и пострадали при катастрофи

__________

ПРОГРАМА ЗА ХІІ-ти НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН СЪБОР „ДЕ Е БЪЛГАРСКОТО” – 21 МАЙ 2017 Г.

П Р О Г Р А М А
ЗА
ХІІ-ти НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН СЪБОР „ДЕ Е БЪЛГАРСКОТО” – 21 МАЙ 2017 Г. – ТК „ДЯДО ЙОЦО ГЛЕДА…” – С. ОЧИН ДОЛ, ОБЩИНА МЕЗДРА
 
 
10.00 ч. – О Т К Р И В А Н Е
 
 10.05 ч. – Участниците от ДГ „Роза” – гр. Мездра,  към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Наташа Неновска ще изпълнят:
„Ръченица”
 
10.10 ч. – Децата от ДГ „Звездичка” – с. Зверино, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Галина Николова ще  представят:
„Пролетен народен танц”
 
10.15 ч. – Децата от ДГ „Детелина” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Стефанка Илиева ще изиграят:
„Ръченица”
 
10.20 ч. – Децата от ДГ „Слънчице” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Мариела Тончева ще изпълнят:
Народният танц „Росица”
 
10.25 ч. – Децата от ДГ „Мир” – гр. Мездра, към клуб „Култура, бит и традиции”, с художествен ръководител Диана Вутова ще изиграят:
„Ръченица”
 
10.30 ч. – Детски танцов състав „Мездренче” към НЧ ”Просвета-1925-Мездра”, с художествен ръководител Йоанна Аспарухова ще ни покаже:
„Северняшки смесен танц”
„Ръченица”
„Джиновски танц”
„Тракийска ръченица”
 
10.50 ч. – Фолклорна група „Искрица” към Клуб на пенсионера – гр. Мездра, с художествен ръководител Милчо Романски ще изпълни песните:
„Роден край”
„В китна градина”
Китка „Народни мотиви”
 
11.05 ч. – Състав „Боровански напеви” към НЧ ”Цани Иванов – 1907” – с. Борован, с художествен ръководител Николай Николов ще изпълни песните:
„Качило се моме на яболче”
„Тъмен се облак зададе”
 
11.15 ч. – Дует „Борован” към НЧ ”Цани Иванов – 1907” – с. Борован, с художествен ръководител Николай Николов ще изпее:
„Хайде Радо льо да идем”
 
11.20 ч. – Маргарита Захариева от НЧ ”Цани Иванов – 1907” – с. Борован, с художествен ръководител Николай Николов ще изпълни песента:
„Искат ме мамо двама ергени”
 
11.25 ч. – Фабиана Сандова от НЧ ”Просвета – 1929 – Оселна” ще изпее песента:
„Малка мома цвете брала”
 
11.30 ч. – Стела Кръстева от НЧ ”Просвета – 1929 – Оселна” ще изпълни песните:
„Залюбих си едно либе”
„Рано ми е, море”
 
11.35 ч. -Ванеса Богданова, Георги Василев и Микеле Манчевот НЧ ”Просвета – 1929 – Оселна” ще изпеят песните:
„Жалба за майка”
„Петър Румяна думаше”
 
11.40 ч. – Женска певческа група към НЧ ”Просвета – 1929 – Оселна”, с художествен ръководител Десислава Димитрова ще изпълни песните:
„Давай ме мила мамо”
„На гурбет отидох море”
„Се залюбили”
 
11.50 ч. – Детска танцова група към НЧ ”Просвета – 1929 – Оселна”, с художествен ръководител Десислава Димитрова ще изтанцува:
„Шопска ръченица”
 
11.55 ч. – Милена Петрова от СУ ”Васил Левски” – гр. Роман, с художествен ръководител Валентин Иванов ще изпее:
„Чие е това момиче”
„Девойче бело, цървено, джанъм”
 
 
12.00 ч. – Освещаване на курбан-чорбата, предназначена за всички присъстващи.
                 Слово на инж. Генади Събков – кмет на Община Мездра.
                 Връчване Наградата за родолюбие от г-н Огнян Петров – съорганизатор на събора.
        Изпълнения на народната певица Гуна Иванова.
 
13.00 ч. – Изпълнения на Група за изворен фолклор „Веселинче” към Младежки дом гр. Враца, с художествен ръководител Златка Попова:
„Слънце грее”
„Рано е ранила”
„Млад Илия”
 
13.10 ч. – Танцова формация за автентичен фолклор към НЧ „Наука – 1919” – с. Лик, с художествен ръководител Мариана Димитрова ще изиграе:
„Ломска ръченица”
„Ситно циганско”
„Карамфилчето”
„Шумадия”
 
13.20 ч. – Изпълнителят на окарина Георги Димитров към НЧ „Наука – 1919” – с. Лик ще изсвири:
„Китка народни мелодии”
 
13.25 ч. – Женска фолклорна формация към НЧ „Наука – 1919” – с. Лик, с художествен ръководител маестро Кръстю Стефанов ще изпее песните:
„Калино моме”
„Сред селото на мегдана”
„Тръгнала ми Неда за вода студена”
 
13.35 ч. – Фолклорна група „Шарено герданче” към Клуб на пенсионера „Детелина” и Клуб на готините баби – гр. Враца, с художествен ръководител Динка Василева ще изпълни песните:
„Пристанала Ганка”
„Тръгна ми Донка за вода”
„Едно лудо, лудо и младо”
 
13.45 ч. – Мъжка вокална група „Калето” към Социален комплекс – гр. Мездра, с художествен ръководител Милчо Романски ще изпее:
„Алени звезди”
„Снощи е Янка от гора слезла”
„Де е България”
 
13.55 ч. – Квартет „Детелини” към Основна организация на Съюза на инвалидите в България – гр. Враца, с художествен ръководител Евелина Панова ще изпълни песните:
„Искат ме мамо двама ергени”
„Давай ме мамо, давай ме”
„Молитва за децата на България”
 
14.05 ч. – Женски народен хор към НЧ ”Просвета-1925-Мездра”, с художествен раководител маестро Юлияна Антимова ще изпълни:
…………………………………………………….
…………………………………………………….
…………………………………………………….
 
14.20 ч. – Смесен двугласен хор „Маргаритките” към Съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва и Военен клуб – гр. Враца, с художествен ръководител Павлина Георгиева ще изпее:
„Славей пее”
„Денке ле, любихме се”
„Моме ле хубава” – солисти Маргарита Асенова и Цветан Ценов
„Клюкарки” – солист Митка Янчева
„Пий куме, пий” – солисти Ценка Ватова и Милчо Йончев
 
14.30 ч. – Гена Маркова от НЧ „Факел – 1926” – с. Зверино, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпълни:
„Прекланям се пред тебе, Майко”
 
14.35 ч. – Мъжка фолклорна група „Змей Горянин” към НЧ „Факел – 1926” – с. Зверино, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпее песните:
„Де се е чуло, видяло”
„Нощ”
„Елено моме”
 
14.50 ч. – Женска фолклорна група „Плетеница” към НЧ „Факел – 1926” – с. Зверино, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпълни:
„Поскарай се сине на жена си”
„Мамин Кольо”
„Ирино моме, Ирино”
 
15.00 ч. – Любителска танцова група „Български ритми” към НЧ”Развитие – 1892” – гр. Бяла Слатина, с художестевн ръководител Детелина Крачуновска ще изтанцува:
„Северняшки абдай”
„Енино хоро”
„Батута”
 
15.10 ч. – Теменужка Данова от Клуб на инвалида – гр. Бяла Слатина, с художествен ръководител Веселин Спасов ще изпее:
„Мари Доне, бела Доне”
 
15.15 ч. – Георги Кръстев от Клуб на инвалида – гр. Бяла Слатина, с художествен ръководител Веселин Спасов ще изпее:
„Бог да пази България”
 
15.20 ч. – Клуб на инвалида – гр. Бяла Слатина, с художествен ръководител Веселин Спасов ще изпее:
„Изгуби си Гана герданчето”
 
15.25 ч. – от Клуб на инвалида – гр. Бяла Слатина, с художествен ръководител Веселин Спасов ще изпее:
„Болен ми лежи Миле Попйорданов”
„Покачила се Тудора”
 
15.30 ч. – Женска певческа група „Белокаменица” към НЧ „Просвета – 1928” – с. Царевец, с художествен ръководител маестро Цветанка Костова ще изпълни песните:
„На Цветница”
„С тъга по теб”
„Либе Стоянке”
 
15.40 ч. – Смесена певческа група към НЧ „Пробуда 1926” – с. Голямо Пещене, с художествен ръководител Николай Николов ще изпълни:
„Събраха се девет баби”
„Ожени ме мамо”
„Катерино, моме” – изпълняват Мария Валентинова и Красимира Милчева
„Овчарски мелодии” – изпълнение на дудук Мариан Богданов
 
15.50 ч. –  Вокална група „Щастие” към НЧ ”Просвета -1897” – с. Горна Кремена, с художествен ръководител Милчо Гергов ще изпее песните:
„Приятели”
„Мари моме”
„Песен за Горна Кремена”
 
16.00 ч. – Смесена певческа група при НЧ ”Милин камък – 1927” – с. Мраморен, с художествен ръководител Пепи Борисов ще изпълни:
„Песента е дар от Бога”
„Чуйте мало и голямо”
 
16.10 ч. – Танцов състав „Росна китка” към НЧ ”Милин камък – 1927” – с. Мраморен, с художествен ръководител Габриела Андонова ще изиграе:
„Дайчово хоро”
„Влашко хоро”
 
16.20 ч. – Женски народен хор към НЧ ”Н.Йо.Вапцаров” – с. Игнатица, с художествен ръководител Станимир Петров ще изпълни:
„Момиче, дилбер девойче”
„Море аресах си мила мамо”
 
16.30 ч. – Певческа група „Българка” към НЧ „Самообразование – 1894” – с. Селановци, с художествен ръководител Павлина Георгиева ще изпее песните:
„Хвалят се моите другари”
„Чудно хубава мома видях”
„Събуди ме, мила мамо”
 
16.40 – Захарий Димов от НЧ „Самообразование – 1894” – с. Селановци ще изпълни:
„Наклала Денка седенка”
 
16.45 ч. – Христина Николова от НЧ „Самообразование – 1894” – с. Селановци ще изпее:
„Снощи вечер на мегдана”
 
16.50 ч. -  Веска Бетовска и Петранка Дурдова от НЧ „Самообразование – 1894” – с. Селановци ще изпълнят:
„Моме Малено”
 
16.55 ч. – Женска певческа група „Детелина” към НЧ „Светлина – 1931” – с. Брусен, с художествен ръководител маестро Цветанка Костова ще изпее:
„У Недини равни двори”
„Огън ме гори”
 
17.05 ч. – Фолклорна група  към НЧ „Христо Ботев – 2016” – с. Слатина, с художествен ръководител Кирил Иванов ще изпълни:
„Таз вечер либе да дойда”
„Айде ле моме Калино”
„Искат ме мамо двама ергени”
 
17.15 ч. – Младежки фолклорен състав към НЧ ”Искър – 2004” – с. Зли дол, с художествен ръководител Ваня Николова ще изпълни:
„Свети Георги” – изпълняват Катерина Венелинова и Ванеса Юлиянова
„Мома Яница” – изпълняват Катерина Венелинова и Ванеса Юлиянова
„Неде, Недке” – изпълнява Сиана Тодорова
„Аспаруховата конница” – изпълнява Сиана Тодорова
„Карамфилче”
„Чичовата”
 
17.30 ч. – Женска певческа група към НЧ ”Просвета – 1925” – с. Рогозен, с художествен ръководител Габриел Борисов ще изпее:
„Марийо”
„Ой моме, моме”
„Цъфнала е ружа”
 
17.40 ч. – Женски народен хор към НЧ „Колката” – с. Люти брод, с художествен ръководител маестро Кръстю Стефанов ще изпълни:
„За Люти брод”
„Недице ле”
„Мила България”
 
17.50 ч. – Певческа група „Нов живот” към НЧ ”Н.Йо.Вапцаров – 1920” – с. Соколаре, с художествен ръководител Марин Митев ще изпее:
„Соколарски моми”
„Кавали свирят” – солист Надежда Митева
„Бели гълъбици”
 
18.00 ч. – Фолклорна група към НЧ „Фар – 1927” – с. Люти дол, с художествен ръководител маестро Кръстьо Стефанов ще изпълни:
„Ех, България”
„От долу иде едно невестенце”
„С тъга по тебе”
 
18.15 ч. – Певческа група към НЧ ”Селска пробуда – 1925” – с. Горно Пещене, с  художествен ръководител Милчо Гергов ще изпее песните:
„Цъфнала е ружа в градина”
„Хоро се вие” – изпълняват Пенка Томова и Мица Илиева
„Славей пее на трендафил”
 
18.30 ч. – Женска битова група „Росна китка” към НЧ ”Подем – Руска Бела – 1928” – с. Руска Бела, с художествен ръководител Севдалина Кръстарска ще изпълни песните:
„Айде Калино да идем”
„Стоян на Яна думаше”
„Тодоро, либе Тодорке”
 
18.40 ч. – Вокална група „Детелини” към Пенсионерски клуб „Куна Кралица” – с. Кунино, с художествен ръководител Анелия Нейкова ще изпее песните:
„Луди млади”
„Мела мома равни двори”
„Засвирили са Дойне”
 
18.55 ч. – Женска вокална група към НЧ ”Просвета – 1897” – с. Долна Кремена, с художествен ръководител маестро Кръстю Стефанов ще изпълни:
„Снощи си мамо”
„Севдалино, детелино”
„Мари, моме” – изпълнява Маргарита Александрова
 
19.05 ч. – Детска група за народни танци „Звънче” към НЧ ”Просвета 1935” – с. Спанчевци, с художествен ръководител Антоанета Петкова ще изпълни танците:
„Гъмзовяна”
„Пайдушко”
„Зелена салата”
 
19.15 ч. – Група за народни песни „Китка” към НЧ ”Просвета 1935” – с. Спанчевци, с художествен ръководител Любомир Гешковски ще изпее песните:
„Зарад тебе моме”
„Едно лудо, лудо младо”
„Калина, мома хубава”
 
19.25 ч.  – Танцов състав „Камъшица” към НЧ ”Владимир Гаврилов Ваков – 1867” – с. Комощица, с художествен ръководител Нанси Найденова ще изиграе:
„Джиновски танц”
„Еленино хоро”
 
19.35 ч. – Певческа група „Дунавски полъх” към Културен клуб на пенсионера – гр. Лом, с художествен ръководител Методи Ангелов ще изпълни:
„Петър Румяна думаше”
„За кого си пазиш Дано очите”
„Замръкнала е хубава Яна”
 
19.45 ч. – Вивиан Павлова към НЧ „Съзнание” – 1895” – гр. Луковит, с художествен ръководител Надка Томова ще изпее песните:
„Ганчице ле, Гано”
„Янчица, мома хубава”
 
19.50 ч. – КРАЙ